Super User

Super User

Cumartesi, 17 Ağustos 2013 16:09

Clear Serisi

CLEAR

Kablosuz doğal ses

Doğal ses işitmek istiyor musunuz? Yeni kablosuz işitme cihazları ürün yelpazemiz CLEAR, doğal sese olabildiğince yakın bir şekilde işitmenize olanak sağlar.  

CLEAR işitme cihazları, tıpkı iki kulağın yaptığı gibi, birbirleriyle kablosuz olarak iletişim kurabilir. Bu, işitme cihazlarınızdaki tüm fonksiyonların, dinleme ortamınıza bağlı olarak anında ayarlandığı anlamına gelir. Böylece, yumuşak seslerden daha gürültülü seslere geçiş yaptığınızda bile sesleri net bir şekilde işitebilirsiniz.

CLEAR ayrıca, farklı yönlerden işitme sorununu da ortadan kaldırır. Bu, başınızı çevirmeden, seçilen yönlerdeki sese odaklanmanızı sağlayan tek Widex işitme cihazıdır – örneğin araç sürüyorsanız, mükemmel bir özellik!

Ayrıca, DEX kablosuz aksesuarlarımızdan oluşan benzersiz ürün yelpazesi ile birlikte kullanıldığında, televizyon izleme, müzik dinleme ya da cep telefonunuzu kullanmanız gibi en güç dinleme durumlarından bazıları daha kolay hale gelir. DEX cihazları, CLEAR ürün ailesi içindeki tüm modellerle uyumludur.

Tüm işitme kaybı tiplerine uygun ve birçok fiyat aralığında CLEAR modelleri ve çeşitleri vardır.   

CLEAR ÜRÜN YELPAZESI:

  

CLEAR440

Son teknoloji ürünü CLEAR440 serisi, kullanıcılara doğal bir ses deneyimi sunmak amacıyla tasarlanmış inanılmaz çeşitlilikte özelliklerle birlikte gelir. Devrim niteliğindeki ses tonu ve rahatlatma programı olan Zen rahatlamanıza yardımcı olmak veya kulak çınlamasını önlemek için stereo olarak rastgele ve armonik sesler çalar.

FreeFocus özelliği sayesinde seçilen yönden - ön, arka, sol ve sağ – gelen sese başınızı çevirmenize gerek kalmadan odaklanabilirsiniz.

CLEAR330

Orta aralık CLEAR330 serisi yüksek kalitede net bir ses sunar.

İstenmeyen sesler ses netliği ve konforu sağlamayacak şekilde işlenirken, kısa ve keskin sesler ise yumuşatılır.

Ayrıca CLEAR330 işitme cihazları birbirleri ile iletişim sağlayabildiği için herhangi bir olası geri besleme veya uğuldama her iki kulakta da hızlı bir şekilde giderilir.

CLEAR220

CLEAR220 serisi uygun fiyata kablosuz işitme cihazları sunar.

Hangi ortamda olursanız olun sayısız doğal sesi tecrübe edebilirsiniz.

Kuş sesi ve müzik gibi yüksek frekanslı sesleri duymak artık konuşma sesini duymak kadar kolay - CLEAR220 daha öce duyamadığınız sesleri daha iyi anlayabileceğiniz seviyeye düşürür.

CLEAR SIZE BIRÇOK AVANTAJ SAĞLAR

Net ve doğal ses

CLEAR’in devrim niteliğindeki kablosuz teknolojisi sayesinde işitme cihazlarınız artık birbirleriyle anında ve gecikme olmadan iletişim kurabilir. Bu da size mümkün olduğunca doğala yakın netlikte ve detaylı bir ses sunar. Gürültülü ortamlarda bile.
    

Sesin geldiği yönü bulur ve bu sese odaklanır

Çoğu durumda sesin hangi yönden geldiğini tespit etmek güç olabilir. CLEAR sesin geldiği yönü konumlandırmanıza yardımcı olur. Örneğin yemekli bir davette oturuyorsanız ve sadece bir kişinin sesine odaklanmak istiyorsanız CLEAR size mükemmel bir çözüm sunar.
   

Net konuşma

CLEAR gürültü ve konuşmayı birbirinden ayırt etmenize yardımcı olur. Örneğin yemekli bir davetteyken CLEAR arka plan gürültüsü içinde konuşan tek bir kişiye odaklanmanızı kolaylaştırır.
   

Partner alarmı

CLEAR’in kablosuz teknolojisi işitme cihazlarınızın her zaman birbirleri ile iletişim kurmasını sağlar. Fakat herhangi bir nedenle bağlantı kaybedilirse derhal bir bip sesi ve LED ışık ile uyarılırsınız.
   

Müziğin veya televizyonun tadını çıkarın

CLEAR’i yardımcı dinleme cihazları ile birleştirerek tamamen kablosuz olarak televizyonun (herhangi bir eko olmadan), müziğin veya cep telefonunuzun keyfini çıkarın.    
   

Azaltılmış rüzgar gürültüsü

Rüzgar gürültüsünün neden olduğu parazit tüm işitme cihazı kullanıcıları için ortak bir sorundur. CLEAR FUSION modeli rüzgar gürültüsünü önemli ölçüde azaltan yeni ve gelişmiş bir mikrofon kapağına sahiptir.    
   

Her iki işitme cihazından da telefon görüşmesi yapma imkanı

CLEAR440 ve CLEAR330 FUSION ve 9 modeli telefon sinyallerini bir işitme cihazından diğerine gecikme olmaksızın aktaran Phone+ olarak adlandırılan yeni bir fonksiyona sahiptir. Böylece ek bir cihaza ihtiyaç duymadan mobil ve sabit hat telefon görüşmelerini her iki işitme cihazında da duyabilirsiniz.

Cumartesi, 17 Ağustos 2013 16:09

Mind Serisi

MIND

Duymanın keyfi

Olağanüstü ses kalitesi mind ailesinin ayırt edici özelliğidir. Her nerede ve ne zaman olursa olsun sesleri mükemmel bir şekilde işittiğinizden emin olmanızı sağlayacak son teknoloji bir işitme cihazı arıyorsanız, mind sizin için doğru tercih.
   
mind ayrıca devrim niteliğindeki Zen rahatlama ve ton programı özelliğine sahip ilk işitme cihazıdır. Bu özellik kulak çınlamasının önlenmesine ve rahatlamanıza etkin bir biçimde yardımcı olabilir. Zen özelliği tüm mind ailesinde mevcuttur.

Son teknoloji mind440’tan value mind220’ye kadar her tür işitme kaybı için bir model mevcuttur.

Ayrıca mind ailesi tüm işitme cihazı tiplerinde mevcuttur.
    

Mind ailesi:

MIND440

Son teknoloji mind440 işitme cihazı serisi dünyanın en akıllı işitme cihazı olma özelliği taşır.

Benzersiz Zen rahatlama ve ton programından yenilikçi sözlü mesajlaşma sistemi SmartSpeak’e kadar işitme kaybının düzeyi ne olursa olsun, uygun bir mind440 modeli vardır. Ayrıca takılması son derece kolay olduğu için çocuklar için de mükemmel bir seçenektir.

MIND220

yüksek kalite, dijital ses ve kanıtlanmış teknoloji avantajlarının keyfini çıkarmak istiyorsanız mind220 sizin için mükemmel ve ekonomik bir seçim.

MIND SIZE BIRÇOK AVANTAJ SAĞLAR

Çok tiz sesleri duyun

Kuş sesi ve çocuk sesi gibi çok tiz sesler genellikle yüksek frekanslı işitme kaybında ilk kaybolan seslerdir. mind bu sesleri otomatik olarak duyabileceğiniz bir seviyeye düşürerek bu sesleri tekrar duyabilmenizi sağlar.
   

Gürültülü ortamlarda ters etki

mind gürültüyü kesmek ve konuşmayı duyabilmenizi sağlamak için dinlediğiniz ortamı ve işitme kaybı tipinizi göz önünde bulundurur.
   

Daha kolay işitme cihazı kontrolü

Bazen işitme cihazınızdaki ayarların ve programların nasıl değiştirildiğini hatırlamakta güçlük çekebilirsiniz. mind sizinle işitme cihazınızın fonksiyonları hakkında konuşmak için kayıtlı gerçek insan sesi kullanır ve bu sayede cihazı kontrol etmenizi kolaylaştırır.
   

Rahatlayın ve huzurun keyfini çıkarın

mind özel bir rahatlama ve ton programına sahiptir. Zen olarak adlandırdığımız bu program rahatlamanıza yardımcı olan bir dizi rastgele, armonik ses üretir. Ve kulak çınlaması şikayetiniz varsa, kulak çınlamasını önlemenize yardımcı size özel bir Zen programı mutlaka vardır.

Cumartesi, 17 Ağustos 2013 16:09

Passion Serisi

PASSION

Neredeyse görünmez

Dünyanın en küçük işitme cihazlarından biri olan Passion ileri teknolojinin aynı zamanda güzel görünebileceğinin en iyi kanıtıdır. Ultra küçük, kullanımı inanılmaz şekilde konforlu, şık ve akıllı - Passion tüm bu özellikleri bir arada sunar.
    
Bunu nasıl sağlıyoruz? Passion’ın alıcısı veya hoparlörü kulak kanalının içine yerleştirilirken, işitme cihazının kalan kısmı kulağın arkasında kalır. Bu şekilde cihazın boyutunu inanılmaz şekilde küçültürken aynı zamanda size bir Widex işitme cihazından beklediğiniz tüm özellikleri sunabiliyoruz.

Örneğin rahatlamanıza yardımcı olmak için bir dizi rahatlatıcı ses ve melodi çalan Zen adlı armonik ses programımızın keyfini çıkarabilirsiniz.
    
Ayrıca Passion’daki benzersiz geri besleme yok etme sistemi rahatsız edici uğuldamanın en aza indirilmesine yardımcı olur.
   

Passion ailesi:

PASSION440

Ultra küçük boyutlar ve yüksek performans - heyecan verici tasarım ve olağanüstü teknolojinin bir kombinasyonu.

PASSION115

Özel Widex teknolojisi ile birleştirilmiş incelik, konfor ve şıklık.

PASSION110

Mükemmel ses ve özellikler sunan mükemmel bir orta aralık çözümüdür.

PASSION105

Değer segmentinde yüksek kalitede teknoloji ve şık tasarım.

PASSION SIZE BIRÇOK AVANTAJ SAĞLAR

Daha fazla ses

Küçük boyutlarına rağmen Passion size yüksek kalitede ses sunar. Bir dizi gelişmiş teknoloji kullanarak tasarlanan Passion artık duyamadığınız sesleri yeniden duymanızı sağlar ve geri beslemeyi en aza indirerek doğal sesleri işitmenizi sağlar.   
   

Daha az gürültü

Arka plan gürültüsü içinde istediğiniz sesi duymak her zaman güçtür. Passion’ın sofistike gürültü azaltma sistemi ile sesler nerden gelirse gelsin gürültüye daha az ve duymak istediğiniz seslere daha fazla konsantre olabilirsiniz.   
   

Detaya gösterilen özen

Passion o kadar akıllıca tasarlanmıştır ki neredeyse görülmeyecek kadar küçük fakat bir o kadar da büyük işitme cihazlarıyla rekabet edebilecek kadar gelişmiş teknolojilerle donatılmıştır.    
   

Renkli ve esnek

Passion birbirinden canlı on iki farklı renkte sunulmakla birlikte aynı zamanda istenildiği zaman değiştirilebilen mikrofon kapaklarına sahiptir.

Cumartesi, 17 Ağustos 2013 16:07

Doğal İşitme

BINAURAL HEARING - OPEN BOTH EARS TO THE SOUND OF LIFE

Hearing with only one ear is difficult, limiting and a physical strain. For hearing aid users, wearing two hearing aids instead of one has distinct advantages.

Using both ears to hear is called binaural hearing. Our brain is wired to hear the world with two ears; it uses them to localize sounds and distinguish the relevant sound from noise.

Balance your hearing

There is a range of benefits in using two hearing aids instead of one.

Directional hearing is improved. That means it is easier and quicker to pin-point the direction sounds are coming from. If you are talking to a group of people, the conversation often shifts rapidly between speakers. Two hearing aids help you quickly locate the person talking.

Speech is easier to understand with two hearing aids. People with normal hearing have the ability to separate one conversation from another. With two hearing aids you can listen selectively to the person you are interested in hearing – also in noisy surroundings. 

Wearing comfort is increased as the volume does not have to be as loud as when wearing only one hearing aid. And the overall sound is improved.

Preservation of hearing. Wearing two hearing aids stimulates the brains ability to discriminate sounds.

Cumartesi, 17 Ağustos 2013 16:06

İşitilebilirlik Artırıcı

AUDIBILITY EXTENDER - REDISCOVER SOUNDS

If you have trouble hearing high-frequency sounds, the Audibility Extender from Widex can help. It is our radical technology that moves high-frequency sounds down to lower frequency regions where you can actually hear them.

All the sounds that matter

From musical instruments, to the ‘ping’ of a microwave, to the birds and their birdsong – the Audibility Extender extends the range of sounds you can hear.

Say it /s/oftly

The Audibility Extender has been proven to help children make better sense of speech. In particular, soft consonants such as /s/ and /sh/ - which are often hard for people with high-frequency hearing loss to hear - are made audible.

The sound of (all) music

Hear all the notes all the time. With the Audibility Extender you can hear high-pitched sounds so you can enjoy the entire band or hear all the orchestra. Even those instruments you don’t know the name of. Hear all the notes all the time. 

The Audibility Extender is available in all our latest hearing aids including the mind series, our wireless CLEAR and the new power hearing aid, SUPER.

Cumartesi, 17 Ağustos 2013 16:06

Zen

Müzik dinleyerek çınlamanızı yatıştırın. 

İşitme kaybı olan kişilerin %70-85’inde tinnitus sorunu olması, işitme cihazı üreticilerinin sesi güçlendirerek işitme kaybını çözmek yanında tinnitus sorununu da çözmeyi amaçlamalarına yol açmıştır. Etkili tinnitus tedavisinde gerekli dört unsuru göz önüne alarak, WIDEX geniş bir

frekans aralığında yüksek kalitede güçlendirilmiş bir ses yanında tinnitus ve akustik ses ortamı arasındaki kontrastı azaltacak ve tinnitus hastasının rahatlamasını sağlayacak sesli uyaranı da içeren bir işitme cihazı üretme çabasına girmiştir. Bu çaba sonucunda WIDEX Zen programı, yatıştırıcı tonlar, melodiler ve genişbant gürültü üretebilen bir harmonik ses programı geliştirilmiştir. Program tinnitus tedavisi için çeşitli şekillerde sesli uyaran sağlamanın yanında, kullanıcılar tarafından ihtiyaç olduğu veya yararlı olacağını düşündükleri her anda kolaylıkla açılabilir. WIDEX Zen programı, yatıştırıcı tonları ve melodileri üretmek için fraktal teknolojiyi kullanır. Fraktal teknoloji ile müziğin bilinen kurallarına uygun ancak kendini tekrar etmeyen tonlar üretilir. Müzik yumuşak ve öngörülebilir biçimde devam ederek pasif dinlemeyi destekler. Tonlar müziğin rahatlatıcı özellikleri konusunda bilinenler temel alınarak oluşturulur.

Cumartesi, 17 Ağustos 2013 16:05

DirectLine Tv Link

Beltone Doğrudan TV Bağlantısı

En sevdiğiniz eğlence araçlarından kulağınıza doğrudan ses deneyimi. Direkt TV bağlantısı kullanarak TV’deki sesleri kablosuz bağlantı yolu ile 7metre mesafesine kadar işitme cihazınıza doğrudan aktarabilirsiniz. Çevresel sesler karışmadan TV’nin sesini istediğiniz ölçüde ayarlayabilirsiniz.

Aşağıdaki eğlence araçlarıyla kablosuz bağlantı yapabilirsiniz:

 • Televizyon
 • Müzik seti
 • Radyo
 • Kişisel bilgisayar
 • Ipod ve ipad
Cumartesi, 17 Ağustos 2013 16:05

DirectLine Phone Link

Beltone Direkt Telefon Bağlantısı

Telefonu elinize bile almadan keyifli telefon sohbetleri yapabilirsiniz...Direkt Telefon Bağlantısı, gömleğinize veya arabanızın güneşliğine tutturacağınız hafif bir Bluetooth aksesuarıdır. Telefonunuz çaldığında

True işitme cihazınızda onu duyarsınız.
Kolayca Telefon Bağlantısı üzerindeki bir tuşa basın ve “Alo” deyin...Telefonunuz olduğu yerde

kalabilir. Siz ise arabada, yemek yaparken veya alışverişte sorunsuz sohbetin keyfini sürün...

Cumartesi, 17 Ağustos 2013 16:04

DirectLine Remote Control

Beltone Direkt Uzaktan Kumanda

Direkt TV Bağlantısı ile kullanıldığında, Direkt Uzaktan Kumanda üzerinde bulunan bir tuşa dokunun

yeter. En beğendiğiniz eğlence aracınızdan True işitme cihazınıza ses akışı başlasın...Başka bir tuşa dokunarak ses yüksekliğini ayarlayın. Direkt Uzaktan Kumanda, cebinize kolayca sığabilecek kadar küçüktür. Nerede olursanız olun, sesleri akıllıca kontrol edebilirsiniz.

Beltone True İşitme Cihazları...

Beltone True, kablosuz cihazlarla doğrudan bağlantı teknolojisini  kullanan, piyasanın ilk işitme cihazı ailesidir.

Beltone True ile;

 • Gürültülü ortamlarda daha doğal işitme deneyimi yaşarsınız
 • Daha teknolojik araçlarla gözle görünmeyen işitme yardımı alırsınız
 • Telefonu elinize bile almadan kaliteli telefon sohbetleri yaparsınız
 • İstediğiniz ölçüde sesle eğlence araçlarına bağlanırsınız
 • Küçük bir uzaktan kumanda ile sesi istediğiniz ölçüde ayarlayabilirsiniz.
 • Kolayca bakım yapabilirsiniz.
 • Ötme sesini unutabilirsiniz....
Cumartesi, 17 Ağustos 2013 16:03

Tinnitus Breaker

Tinnitus ile savaşmanın en etkin yolu akustik terapi ve psikolojik danışmanlığın , yani psikoterapinin bileşimidir.

Beltone Tinnitus Breaker çınlama şikayetleri olan hastaların şikayetlerini azaltmada kullanılan terapi yöntemlerinden biridir. Çınlama sesinin daha daha az hissedilmesini sağlayan, frekans modülasyonlu bir sinyal üretir. Beyin yüksek seviye akustik sinyallere yoğunlaştıkça ve tinnitus sinyal zayıf olarak hisedildikçe, tinnitusun algılanması ve buna verilen reaksiyon alışkanlık haline gelmektedir.

Kişinin akustik terapi ihtiyaçlarına göre geniş band gürültü üreten bir araçtır. Hastanın Tinnitus Breaker kullanım bilgileri programlama yazılımındaki memnuniyet günlüğünde toplanır.